۱۰ دی

خداحافظ x3 سلام paper lantern

در یکسال اخیر سرعت تغییرات در cpanel بسیار افزایش یافته است و هر روزه آپدیت جدیدی در این کنترل پنل محبوب دیده می شود. طوفان تغییرات، این بار به تم x3 رسیده است. همه بخوبی با تم x3 آشنا هستید و حتما تم paper lantern را نیز دیده اید. در چند ماه گذشته cpanel تم paper lantern را بعنوان تم پیشفرض این کنترل پنل محبوب قرارداد و کاربران از طریق theme swicher می توانستند

تم را به تم x3 تغییر دهند. موج تغییرات اخیر نمایانگر آن است که باید با تم x3 خداحافظی کنیم. طوفان تغییرات cpanel هنوز به پایان نرسیده و تغییرات جدیدتری در راه است.

cpanel-paper_lantern

تفاوت اصلی تم x3 و paper lantern در نوع طراحی آنها است. تم paper lantern بصورت مدرن، فلت (flat) و واکنشگرا (responsive) طراحی و پیاده سازی شده است بنابراین براحتی می توانید سی پنل هاست خود را در موبایل و تبلت مشاهده و مدیریت کنید. در تم جدید محل بعضی از قسمتها تغییر کرده است ولی عملکرد آنها تغییری نکرده و مانند تم x3 است البته با تغییراتی جزئی. paper lantern انسجام بیشتری نسبت به x3 دارد که کاربری را ساده تر کرده، کاربران با آن راحت تر بوده و  ساده تر از قبل می توانند هاست خود را مدیریت کنند.

در paper lantern تنها قالب و ظاهر تغییر نکرده بلکه تغییرات و توسعه هایی در آن داده شده است که توسط کاربران قابل مشاهده نیستند. قرار بود در نسخه ۵۸ سی پنل با آمدن paper lantern تم x3 کنار گذاشته شود اما با بازخوردی که از کاربران دیده شد، cpanel تصمیم گرفت این کار را تا ارائه نسخه ۶۰ (حدود ۴ ماه) به تاخیر بیاندازد تا مهاجرت کاربران از x3 به paper lantern آرام تر صورت بگیرد و همچنین cpanel در این دوره ۴ ماهه فرصت بیشتری برای توسعه و بهبود این تم زیبا داشته باشد.

paper lantern در دو حالت روشن (light) و تیره (dark) ارائه شده است.

cp-starter-light-dark