۱۰ اسفند

چرا به دامنه شخصی نیاز داریم؟

تا بحال بررسی کردید که آیا نام و نام خانوادگی شما به عنوان نام یک دامنه اینترنتی در دسترس است یا خیر؟
من احساس می کنم مهمه تا شما مالک دامنه ای باشید که آن را دوست دارید، حتی اگر قصد نداشته باشید که بلافاصله سایتی را تحت آن روی اینترنت قراردهید. خود من حدود ۷ سال پیش دامنه ای که به آن علاقه داشتم را ثبت کردم و حدود دو سال است که سایت خود را روی آن قرارداده ام. دلایل زیادی برای ثبت دامنه وجود دارد که در ادامه به شما خواهم گفت. شما همیشه و در هر زمانی که اراده کنید می توانید سایت خود را ایجاد کنید اما مطمئن باشید نام دامنه ای که برای سایت خود انتخاب کرده اید همیشه در دسترس نخواهد بود و هر لحظه ممکن است دیگران آنرا ثبت کنند و مالک آن شوند و شما دیگر نمی توانید مالک آن شوید.

 1. شما با یک آدرس دامنه، به یادماندنی خواهید شد
  تصور کنید من یک دامنه شخصی به نام mashahirco.ir دارم، اگر آدرس ایمیل خود را که مثلا javadi@mashahirco.ir می باشد را به شما بدهم، برای شما به یاد ماندنی تر خواهد بود و در ذهن شما خواهد ماند.
 2. مزیت رقابتی
  شما حضوری آنلاین و همیشه در دسترس خواهید داشت. شما می توانید بصورت کاملا حرفه ای خود را از دیگران جدا و برجسته کنید و یا حتی یک تصویر خوب و تاثیر گذار از خود در ذهن دیگران و کارفرمایان و یا مشتریان خود رسم کنید.
  حتی می توانید نمونه کارهای مربوط به حرفه خود، فعالیتها و یا دستاوردهای خود را بصورت سایت و آنلاین روی اینترنت نمایش دهید. الان دوره ای است که مشتریان و کارفرمایان برای کسب اطلاعات، اینترنت را جستجو می کنند و کمتر در کوچه و خیابان حضور فیزیکی دارند، پس اگر در اینترنت دیده شوید روی افزایش مشتری و درآمد شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
 3. موتور جستجو
  همه ما google را می شناسیم. گوگل یک موتور جستجوی اینترنتی است که افراد مختلف برای یافتن سایتهایی که با موضوع آنها مرتبط است از آن کمک می گیرند، البته موتور جستجوهای دیگری نیز وجود دارد که قدرت آنها با گوگل برابری می کند و یا حتی بهتر از آن عمل خواهند کرد مانند bing.
  وقتی دامنه خود را ثبت کنید پس از مدتی در موتورهای جستجو مانند google و یا bing لیست خواهد شد و زمانی که کاربران اینترنتی در این موتورهای جستجو به جستجو می پردازند، سایت شما را نیز مشاهده خواهند کرد و اگر دامنه شخصی نداشته باشید این امکان پذیر نخواهد بود و دیده نخواهید شد.
 4. نام برجسته
  اگر میخواهید در مورد موضوعی که به آن علاقه دارید و یا روی آن تخصص و مهارت دارید مطلب و یا مقاله ای بنویسید با داشتن یک دامنه شخصی ممکن است بتوانید یک برند و نام تجاری برای خود ایجاد کنید و با اقتدار پیش بروید، البته باید کمی صبور باشید و با قدرت و اراده قوی کار کنید.
 5. شهرت خود را در فضای آنلاین کنترل کنید
  فضای اینترنت تمام مردم دنیا را به یکدیگر متصل کرده است و همه با هم در ارتباط هستند و شما می توانید از این فضا استفاده کرده و خود را در آن مشهور کنید. مشهور و محبوب شدن شما در این فضا باعث افزایش مشتریان و کاربران شما خواهد شد.
 6. شبکه ارتباطی شخصی خود را در اینترنت گسترش دهید
  با افراد مختلف در جهان ارتباط برقرارکنید، دانش چگونگی ساخت وبلاگ و یا طراحی سایت را یاد بگیرید و سایت را نه تنها برای گسترش نام تجاری شخصی خود بلکه برای افزایش مهارت خود در اینترنت استفاده کنید.
 7. تجارت خود را گسترش دهید
  بسیاری از صاحبان کسب و کار و تجارت های مختلف با ثبت دامنه تجاری و راه اندازی سایت خود، اقدام به فروش محصولات، ارائه خدمات و نمونه کارهای خود کرده اند و از این طریق توانسته اند مشتریان خود را چند برابر کنند.
اگر شما صاحب کسب و کار، شغل و یا تجارتی هستید پیشنهاد می کنم هر چه زودتر یک دامنه با هر نامی که به آن علاقه دارید و یا دوست دارید در آینده نام تجاری شرکت و یا فعالیتتان باشد را ثبت کنید و مالک آن شوید، اگر آن را ثبت نکنید حتما فرد دیگری در آینده آنرا ثبت خواهد کرد. این را بدانید که سرعت ثبت دامنه های جدید بسیار زیاد است و روزانه تعداد بسیار زیادی دامنه ثبت می گردد و این سرعت روز به روز افزایش خواهد یافت.